Implantologia

To dział stomatologii zajmujący się odbudową braków zębowych za pomocą wszczepów kostnych, zwanych implantami.

W pierwszej kolejności należy dokonać konsultacji u stomatologa, wraz z diagnostyką miejsca, które chcemy odbudować. Na podstawie badań diagnostycznych RTG oraz Tomografii Komputerowej lekarz ocenia jakość bazy kostnej. Jeżeli w miejscu utraconych zębów jest odpowiednia ilość podłoża kostnego stomatolog informuje o możliwości podjęcia zabiegu. Jeśli ilość kości jest za mała, lekarz informuje o istniejących możliwościach, w tym o możliwości uzupełnienia kości materiałem kościozastępczym, w celu przygotowania podłoża do implantacji wszczepu.

Implant stanowi odpowiednik korzenia utraconego zęba.

To filar, na którym wykonuje się różnego rodzaju odbudowy protetyczne:

  • pojedyncze korony protetyczne,
  • mosty protetyczne,
  • protezy całkowite stabilizowane za pomocą elementów łączących z implantami.

Implanty, które oferujemy to wysokiej jakości system NOBEL. Wszczepy te wykonane są ze specjalnie stworzonych materiałów biokompatybilnych, dzięki czemu organizm traktuje je jak część własną. Kondycjonowanie powierzchni implantu systemu NOBEL sprawia, że wszczepy szybko integrują się z kością, co zapewnia niezbędną stabilność konstrukcji.

 

Proponowane przez nas rozwiązania wpływają na poprawę estetyki uśmiechu, zwiększenie pewności siebie oraz komfort podczas spożywania pokarmów. Po uzupełnieniu braków zębowych nasi pacjenci na nowo mogą uśmiechać się oraz delektować się ulubionymi potrawami.